در حال مشاهده متن خبر

تاریخ درج:1396/07/25    نوع خبر : خبرهای سازمان A+ / A-

مراسم افتتاحیه مجهزترین آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک شهرداری های شمال کشور و آیین کلنگ زنی سایت اداری مجتمع کارخانه آسفالت سازمان عمران شهرداری بابل با حضور مهندس ولی زاده بورا * معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل * ریاست و اعضای  محترم  شورای اسلامی شهر بابل مهندس خداداد * سرپرست محترم شهرداری بابل * مدیران و مسئولین محترم شهری در مجتمع کارخانه آسفالت سازمان عمران شهرداری بابل برگزار گردید.

در بخش آغازین این مراسم مهندس کمیل ابوالحسنی * سرپرست محترم سازمان عمران * ضمن خوش آمدگویی به فرماندار محترم و مهمانان گرامی و تقدیر از حمایتها و رهنمودهای اندیشمندانه ریاست محترم و اعضای شورای اسلامی شهر بابل و جناب مهندس خداداد سرپرست محترم شهرداری بابل, به تشریح عملکرد یک ماهه سازمان پرداخت که مهمترین آن احداث و بهره برداری از مجهزترین ازمایشگاه فنی و مکانیک خاک شهرداری های شمال کشور می باشد که با بهره برداری از این آزمایشگاه فنی در حوزه تخصصی فرآورده های آسفالتی تعیین وزن مخصوص, مقاومت فشاری و تغییر شکل نسبی آسفالت بصورت علمی اقدام خواهد نمود. همچنین درصد میزان اختلاط و دانه بندی مصالح تولیدی آسفالت بصورت علمی در آمده و باعث رشد و ارتقا آسفالت تولیدی خواهد شد. در این آزمایشگاه علاوه بر اجرای موارد ذکر شده فوق, نسبت در صد قیر و در نهایت تعیین در صد قیر بهینه برای اختلاط آسفالت نیز محاسبه خواهد شد.

ایشان در ادامه بطور مختصر عملکرد یک ماه اخیر سازمان را

تولید 6350 آسفالت - 54000 متر مربع اجرای روکش آسفالت در سطح شهر - 2200 متر جوی وسط - تولید 2000 تن ماسه طلایی و 1000 تن سنگ شکسته عنوان نمود.

در بخش دیگر مراسم مهندس قربانعلی ولی زاده بورا * معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان بابل به ایراد سخن پرداخت.

ایشان ضمن تقدیر از زحمات مدیرعامل جوان و پرتلاش سازمان عمران و پرسنل خدوم این سازمان فرمودند: شهرستان بابل در بسیاری از شاخصها از جمله شهرستانهای خوب استان می باشد و ظرفیت بسیار زیادی در شهرستان وجود دارد که امیدواریم حداکثر استفاده از این ظرفیت ها صورت پذیرد. دغدقه های مهم ما با توجه به شرایط اقتصادی کشور, حمایت و جذب سرمایه گذار در شهرستان است. کارگروه رشد و توسعه با ریاست استاندار مازندران و با حضور رئیس کل دادگستری استان و اعضای شورای تامین شهرستان بابل تشکیل شد و مقرر گردید به طور منظم جلسات توسعه این شهرستان برگزار گردد.

ایشان همچنان با توجه به افتتاح و آغاز فعالیت این آزمایشگاه خاطر نشان کرد امیدواریم این پروژه شروع تازه ای برای پروژه های شهرستان باشد.

در ادامه مراسم مهندس رجب ملایی  ریاست محترم شورای اسلامی شهر بابل به سخنرانی پرداخت و یکی از مشکلات مملکت را انجام کارهای بی کیفیت یا کم کیفیت دانست. ایشان خاطر نشان کرد آسفالت پیچیده ترین کار عمران است, یکی از فاکتورهای آسفالت اگر رعایت نشود این آسفالت ارزشی نخواهد داشت و در بخش قیر, حمل, پخش و شرایط آب و هوایی از جمله شاخص های بسیار مهم کار آسفالت و عمران است. بی کیفیتی کا خیانت به کشور بوده و با بی کیفیتی سلب اعتماد عمومی ایجاد می شود و سرمایه ملی از بین می رود.

ایشان در ادامه صحبت های خود فرمودند: باید در مجموعه کار شهرداری و سازمانهای تابعه دل بسوزانیم و امیدواریم با شروع فعالیت این آزمایشگاه, شاهد ارتقای کیفی کار در مجموعه عمرانی شهرداری بابل باشیم.

 

در حاشیه این مراسم و در راستای ساماندهی مجتمع کارخانه آسفالت آیین کلنگ زنی سایت اداری مجتمع کارخانه آسفالت سازمان عمران شهرداری بابل برگزار گردید و مهندس ابوالحسنی سرپرست محترم سازمان عمران فرمودند با توکل به خدا و همت والای این سازمان تمام سعی خود را خواهیم نمود تا این روژه در کوتاه ترین زمان ممکن احداث و به بهره بردار برسد.         

برو به بالا